Mezoterapia mikroigłowa to metoda polegająca na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igieł. Intensywne mikronakłuwanie powoduje powstawanie w skórze nowych włókien kolagenowych i jej następczą odbudowę.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej polegają na intensywnym, bardzo gęstym nakłuwaniu wybranych okolic twarzy, szyi, dekoltu lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Odpowiednio głębokie i zagęszczone stymulują one naturalne reakcje samoodnowy skóry.

Mezoterapia mikroigłowa, prowadzona odpowiednio intensywnie i na odpowiedniej głębokości, pozwala na skuteczne mierzenie się z takimi powszechnymi problemami jak utrata elastyczności i napięcia skóry, zmiany potrądzikowe, blizny, starzenie się skóry, drobne zmarszczki oraz rozstępy.


Mechanizm działania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nakłuwanie skóry powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Czynniki wzrostu przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek skóry oraz stymulują obecne w niej komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej.
Mechanizm działania


Dla kogo przeznaczony jest zabieg?


Zabieg ten polecany jest osobom, które dostrzegają pierwsze oznaki starzenia się skóry. Jest to zabieg idealny dla osób o cerze wymagającej nawilżenia i odżywienia, z przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Ponadto, ma pozytywny wpływ na obszary skóry dotknięte cellulitem oraz sprawdza się przy utracie jędrności w okolicach twarzy, szyli i dekoltu. Jest też doskonałym zabiegiem wykonywanym profilaktycznie, jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry.


Przeciwwskazania do zabiegu mezoteapii mikroigłowj :

 

 • ciąża;

 • okres karmienia piersią;

 • choroba nowotworowa;

 • niekontrolowana cukrzyca;

 • terapia przeciwzakrzepowa;

 • terapia kortykosteroidami;

 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry w miejscu, w którym chcemy wykonać zabieg, w tym aktywny trądzik i opryszczka.


Efekty po zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

 

 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry;

 • pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji;

 • zabiegi ujędrniają skórę;

 • niwelują blizny po przebytym trądziku;

 • skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jakie korzyści możesz mieć z zabiegu?


Twoja skóra stanie się napięta, poprawi się jej elastyczność. Dzięki pogrubieniu skóry i naskórka nastąpi zredukowanie zmarszczek jak również naczynka staną się mniej widoczne.

Dzięki zabiegowi skóra odzyska młody i zdrowy wygląd.
mezoterapii mikroigłowej
Po zabiegu.
Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni po zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa w spektakularny sposób zwiększa penetrację składników aktywnych przez naskórek, dlatego w procedurze stosujemy wysokiej klasy preparaty zawierające kwas hialuronowy oraz witaminy A, C i E.


Cennik
Twarz od 270zł do 450zł
Twarz + szyja od 300zł do 500zł
Twarz + szyja + dekolt od 350zł do 600zł


*Ceny ustalane są indywidualnie i uzależnione są od preparatu podanego podczas zabiegu.


Preparaty używane podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej w Instytucie Kobiecego Piękna.1.EstGen - wielozadaniowy program ``Skóra naturalnie doskonała``.

Inteligentne preparaty specjalistycznej marki estGen oparte są na innowacyjnej recepturze działającej na poziomie komórkowym, która łączy najnowsze osiągnięcia z zakresu bioinżynierii i kosmetologii. Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry poprzez wykorzystywanie aktywacji odpowiedzi immunologicznej. Wpływają na modulację stanu zapalnego, aktywację białek opiekuńczych, normalizację procesów gojenia. Preparaty estGen aktywują szereg procesów biochemicznych w tkankach, prowadząc do biorewitalizacji w wielu obszarach zabiegowych.

 

2. Filorga NCTF 135 HA.

Filorga NCTF 135 HA to produkt przeciw starzeniu się skóry, mającej na celu biorewitalizację i nawilżenie zmęczonej, matowej skóry oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek. Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoka jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów.


3. DERMAHEAL HSR - Silna rewitalizacja i działanie anti-age.

Dermaheal HSR to produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykana dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych. Działa rewitalizująco na suchą i nieodżywioną skórę, wpływając na zwiększenie proliferacji komórek. Kompleks peptydów biomimetycznych odmładza i pobudza postarzałą skórę, spłycając zmarszczki. Czysty kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny.


4. DERMAHEAL SB -Przebarwienia skórne i melazma. Efekt rozjaśnienia. Hamowanie syntezy melaniny.

Dermaheal SB to preparat zawierający czynniki wzrostu i białka biomimetyczne. Redukuje przebarwienia skórne i zapobiega syntezie melaniny. Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Redukuje przebarwienia skórne powstałe w wyniku syntezy melaniny i wygładza koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.


5. ILLUMINO' PP Monduniq.

ILLUMINO’ PP Monduniq- Wybielający i rozświetlający koktajl z peptydami i złotem koloidalnym. Działa rozświetlająco i wybielająco, zwiększa elastyczność skóry i intensywnie nawilża.


6. VITAMINO'CEA2 Monduniq.

VITAMINO’CEA2 Monduniq– Witaminowy koktajl odżywczy i regenerujący z kawiorem. Działa odżywczo, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, działa kojąco i łagodząco. Poprawia wygląd skóry nawilża ją i zwiększa jej elastyczność.

Mezoterapia mikroigłowa - Forza MMS 600