Manualne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie manualne to zabieg polegający na ręcznym oczyszczaniu skóry ze zmian w postaci zaskórników (otwartych i zamkniętych) prosaków, grudek, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Zabieg ten zwykle znany jest jako manualne oczyszczanie twarzy ale wykonywany jest również na innych partiach skóry: na dekolcie, ramionach oraz plecach.
Manualne oczyszczanie to zabieg delikatnie bolesny i wymagający odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, gdyż podczas zabiegu skóra zostaje lekko podrażniona, a miejsca po usunięciu prosaków muszą ulec zagojeniu.
Firma M’onduniq proponuje zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej zawierające unikalne składniki aktywne stąd też jej nazwa, która powstała z połączenie dwóch słów le monde (świat) oraz unique (unikatowy, unikalny) czyli M’onduniq to unikalny świat.
Część produktów marki opracowywana i produkowana jest we Francji.

Działanie:

Oczyszczanie manualne daje natychmiastowe efekty. Skóra jest oczyszczona i rozświetlona, o zdrowszym kolorycie. Po oczyszczaniu manualnym skóra lepiej przyswaja substancje aktywne z preparatów kosmetycznych, dlatego warto poprzedzić oczyszczaniem manualnym inne serie zabiegowe.

Zabieg manualnego oczyszczania polecany jest szczególnie u osób z nadmiernym łojotokiem, trądzikiem pospolitym, trądzikiem wieku dojrzałego oraz w celu usunięcia drobnych zaskórników przy każdym typie cery.

Przeciwwskazania do oczyszczania manualnego:

  • otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym;

  • choroby wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybicze skóry;

  • aktywne choroby zapalne skóry (np. AZS, wyprysk, łuszczyca);

  • aktywne choroby zapalne skóry (np. AZS, wyprysk, łuszczyca);

  • skłonność do powstawania bliznowców;

  • trądzik ze stanem zapalnym (np. krostkowy, ropny) lub trądzik różowaty;

  • nowotwory;
  • świeża opalenizna (skóra zaczerwieniona).

Cennik

Zabieg: Cena:
oczyszczanie podstawowe manualne 100zł
oczyszczanie kompleksowe 170zł
oczyszczanie wodorow od 150 zł – 350zł
oczyszczanie manualne dodatkowo przy peelingu chemicznym 50zł doliczane do ceny peelingu