Czym jest Mezoterapia skóry głowy ?

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wypadanie włosów oraz przyspieszenie ich odrostu. Jest nieinwazyjna i w krótkim czasie przynosi spektakularne efekty. Może być też wykonywana profilaktycznie – w celu zagęszczenia i wzmocnienia osłabionych pasm.

Na czym to polega mezoterapia skóry głowy?

Zabieg polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry skoncentrowanym preparatem z substancjami odżywczymi i pobudzającymi wzrost.
mezoterapia_glowy

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy jest polecana osobom, które mają problem z wypadaniem włosów i łysieniem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a efekty zabiegu są widoczne niezależnie od przyczyny utraty włosów. Mezoterapia igłowa głowy sprawdzi się w przypadku wypadania włosów o podłożu hormonalnym (co często zdarza się u kobiet po porodzie i w okresie menopauzy), a także w łysieniu androgenowym u mężczyzn. Może być wykonywana również profilaktycznie, jako sposób na wzmocnienie i zagęszczenie włosów, a w przypadku przeszczepu włosów wspomaga odrost przeszczepionych pasm.

Mezoterapia skóry głowy efekty

Mezoterapia skóry głowy pobudza krążenie i poprawia ukrwienie oraz rewitalizuje mieszki włosowe. Dzięki temu skutecznie zatrzymuje wypadanie włosów i przyspiesza odrost nowych. Oprócz tego wzmacnia, zagęszcza i odżywia osłabione pasma, dzięki czemu stają się one grubsze i mniej podatne na uszkodzenia. Włosy przestają wypadać już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej głowy, a wzmocnienie i odrost nowych włosów jest widoczny po kilku zabiegach. Pełen cykl terapeutyczny to cztery zabiegi wykonywane w około dwutygodniowych odstępach. Wyraźną poprawę widać po dwóch miesiącach, ale dla utrwalenia efektu zalecane jest wykonanie jeszcze jednego zabiegu po upływie sześciu miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po mezoterapii skóry głowy należy stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry głowy. Należy pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny, a także ograniczyć używki i stosować się do zaleceń.

Wskazanie do zabiegu mezoterapii skóry głowy:

 • wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się, słabym krążeniem, zmianami hormonalnymi, ciążą, laktacją, nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy nadmiernym stresem;
 • łysienie typu męskiego;

 • łysienie plackowate;

 • łysienie rozlane;

 • profilaktycznie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • czas menstruacji;

 • choroby nowotworowe;

 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;

 • cukrzyca;

 • stany zapalne skóry;

 • infekcje skórne.

Koktajle wykorzystywane w Instytucie Kobiecego Piękna w Kielcach do zabiegu mezoterapii skóry głowy:

Koktajl MCCM PROF HAIR

Bogaty w aktywne składniki odżywcze odpowiadające za wzmacnianie

struktury włosa oraz odporności mieszków włosowych. Przywraca normalny tryb cyklu kapilarnego.

 

Cena zabiegu                 200zł

Przy pakiecie 4 zabiegów rabat -15%

koktail_mccm_prof_hair

DERMAHEAL HL

 To produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykana dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych.Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zapobiega problemom związanym ze skórą głowy i zwiększa gęstość oraz grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

 

Cena zabiegu                         250zł

Przy pakiecie 4 zabiegów rabat -15%

koktail_dermaheal_hl

HairCare

To produkt zawierający naturalne składniki, połączone w bardzo skutecznym stężeniu. Wspomaga odrost włosów, stymuluje i wzmacnia cebulki włosa, przywraca równowagę biologiczną skóry głowy. HairCare łączy w sobie ożywiające, odżywcze i stymulujące składniki wymagane, by poprawić strukturę włosów, regulować wydzielanie sebum, stymulować wzrost oraz spowolnić wypadanie włosów. HairCare odgrywa także istotną rolę w syntezie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, odżywiających tkanki wokół mieszków włosowych, zapobiegając ich przesuszeniu, co zapobiega powstawaniu łupieżu. Stymuluje wzrost mieszków włosowych dzięki takim składnikom jak: Arginina, glutamina, glicyna i ornityna są niezbędne dla wzrostu komórkowego. Wzmacnia i chroni włókno kapilarne. Cysteina i cynk, dwa główne składniki keratyny tworzące włókno kapilarne wykorzystywane są, by wyrosły zdrowsze i lepiej wyglądające włosy. Zmniejszenie utraty włosów, zarówno w przypadku androgenicznej (łojotok), jak i egzogennej (stres, zmiana pory roku, ciąża, zła dieta) Włosy pełne blasku, mocne i ożywione.

 

Cena zabiegu                300zł

Przy pakiecie 4 zabiegów rabat -15%

koktail_haircare