Terapia AGE SMART Dermalogica

Terapia Dermalogica AGE SMART

Zmarszczki, nierówny koloryt, brak elastyczności skóry. To tylko niektóre z wielu zmian związanych z procesem starzenia się skóry.

 

Zmiany skórne związane z wiekiem wynikają przede wszystkim z genetyki (czynniki wewnętrzne) oraz stylu życia i szkodliwego wpływu środowiska (czynniki zewnętrzne). Czynniki te niekorzystnie wpływają na strukturę skóry. Przede wszystkim czynniki zewnętrzne, zwłaszcza ekspozycja skóry na promieniowanie UV, znacznie przyspieszają jej starzenie się.

 

Terapia AGE SMART jest to intensywna terapia przeciwstarzeniowa oparta o system innowacyjnych produktów stworzonych na podstawie zaawansowanych badań, skupionych na kontroli reakcji biochemicznych, które prowadzą do starzenia się skóry.

Terapia AGE SMART Dermalogica

To, co widzisz na powierzchni skóry zaczyna się znacznie głębiej.

Oznaki starzenia się skóry rozpoczynają się, gdy zachodzące w głębokich warstwach skóry reakcje biochemiczne powodują uszkodzenia w strukturze włókien kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za utrzymanie jędrnej, gładkiej i promiennej skóry.
Reakcje te obejmują:
  • Powstanie wolnych rodników (ROS)

    wywołujące powstawanie zmarszczek reaktywne formy tlenu wywoływane pod wpływem m.in. promieniowania UV i zanieczyszczeń powietrza.

  • Aktywność enzymatyczna metaloproteinaz (MMP)

    enzymy z rodziny MMP odpowiedzialne są za drgadącję strukturalnych składników macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak kolagen, laminina czy fibronektyna, aktywowane przez promieniowanie UV i stany zapalne skóry.

  • Powstawanie zaawansowanych końcowych produktów glikacji (AGE)

    powstawją na skutek przyłączania się prostych cukrów ( głównie glukozy), do wolnych grup aminowych kolagenu i elastyny, przyczyniając się do utraty elastyczności, powstawania zmarszczek, stanów zapalnych, zahamowania wzrostu komórek skóry i przyspieszonego starzenia się skóry.

Terapia AGE SMART jest to intensywna terapia przeciwstarzeniowa oparta o system innowacyjnych produktów stworzonych na podstawie zaawansowanych badań, skupionych na kntroli reakcji biochemicznych, które prowadzą do starzenia się skóry.

 

Formuły produktów całej linii AGE SMART oparte są na najnowszej generacji składnikach otrzymywanych biotechnologicznie, tj.: mikrokapsułowe witaminy, retinol czy peptydy oraz wyselekcjonowanych substancjach roślinnych. Produkty efektywnie przyczyniają się do poprawy owalu twarzy, zwiększają napięcie tkankowe, przywracając skórze jędrność i gładkość, chroniąc ją jednocześnie przed negtywnym wpływem środowiska.

Cennik

Twarz + szyja + dekolt 300zł